Od projektu do banknotu i monety – warsztaty uczniowskie w naszej szkole…

• przez

Warsztaty uczniowskie – od projektu do banknotu i monety, były fascynującym doświadczeniem edukacyjnym, które łączyło aspekty kreatywne i ekonomiczne. W ramach realizacji warsztatów Drużyna Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej Szkoły Podstawowej w Bilczy zapoznała uczniów z procesem powstawania pieniądza…i tak w klasach I-III dzieci odwzorowały kolekcjonerski banknot 20 złotowy NBP, bliżej poznając postać Mikołaja Kopernika. Zadaniem uczniów klas IV-VII było zaprojektowanie banknotu 1000 złotowego, a tematem przewodnim byli Wielcy Polscy Ekonomiści. Natomiast uczniowie klas ósmych wykonali projekt banknotu 1000 złotowego za pomocą programów komputerowych, ale wśród nich znaleźli się tacy, którzy stworzyli model 3D monety 10 złotowej. Efektem ich pracy było wydrukowanie monet, co sprawiło wiele radości i satysfakcji.