2 Września 2013

2 września 2013 r. w całej Polsce odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014. W naszej szkole tę chwilę przeżywało ponad 600 Uczniów wraz  z Rodzicami i Gronem Pedagogicznym. Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej w naszym parafialnym kościele pw. Św. Kazimierza, którą poprowadził proboszcz, ks. Marek Mrugała. Swoją obecnością zaszczycili nas panowie: radny –  pan Zygmunt Domagała, sołtys wsi Bilcza –  pan Tadeusz Kuc i przewodniczący Rady Rodziców – pan Robert Kumor. Tradycją szkoły stało się przyznawanie, szczególnie zasłużonym dla naszej placówki osobom, „Bilczańskiego  ŻAKA ”. Ten zaszczytny tytuł otrzymał w bieżącym roku sędzia  Robert Dróźdź. Dzięki jego zaangażowaniu i życzliwości, w ubiegłym roku szkolnym, kielecki sąd miało szansę odwiedzić wielu gimnazjalistów, którzy mogli zapoznać się z pracą tej instytucji. Z zaproszeniem do nauki tańca dla wszystkich chętnych przybyli również państwo Mika, którzy swoim profesjonalnym tańcem uświetnili inaugurację roku szkolnego. Uroczystość zakończyła się spotkaniem w klasach z wychowawcami.