Dzień piżamy w szkole

• przez
3.8

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

Nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego “Emp@tyczna Klasa” i realizuje comiesięczne misje (październik – miesiącem EMPATII), w związku z tym chcielibyśmy zaprosić wszystkich Uczniów i Rodziców do udziału w wyjątkowej charytatywnej akcji Dzień Piżamy – “Obudź w sobie Anioła”.

“Dzień Piżamy”, który zaplanowaliśmy w naszej szkole na 27 października (piątek) to przede wszystkim dzień zwrócenia uwagi na zdrowie i empatię, pokazanie że mały gest może mieć ogromne znaczenie. Nie myślimy o zdrowiu, kiedy jesteśmy zdrowi. Ale jak cenne jest zdrowie poznajemy dopiero w chorobie. Zdrowie, to nie tylko zdrowa dieta, to zdrowe zachowanie, zdrowe myślenie, to dobre relacje z rówieśnikami, to równowaga między zabawą, a obowiązkami. To poznanie siebie i swojego miejsca w otaczającym świecie. To odpowiedzialność i dbanie o siebie, bliskich, ekologię.

Dlaczego warto dołączyć? Noszenie piżamy w szkole to przede wszystkim szansa na wyrażenie solidarności i wsparcie dla dzieci na oddziałach onkologicznych, podkreślamy w ten sposób jak ważna jest profilaktyka dzieci w kierunku chorób nowotworowych.

Dlaczego piżama? Dla wielu podopiecznych oddziałów onkologicznych piżama stała się nieodłączną częścią codzienności. To co dla nas jest związane z odpoczynkiem i spokojem dla innych jest symbolem walki o zdrowie i życie.

A co, jeśli piżamy nie są w Waszym stylu? Spokojnie, to nie problem! Możecie także ubrać szlafroki, opaski na oczy, czy kapcie! Ważne jest, żebyśmy wszyscy stanęli razem, by pokazać dzieciom, że nie są same w swojej walce

Zachęcamy wszystkich do włączenia się do akcji!

Każdy dzień, miesiąc, pora roku jest odpowiednia, żeby zacząć pomagać!

Zostań Aniołem w Piżamie!

„5-złotówka dla dziecka zdrówka” – szczegóły na plakacie poniżej.

Pomaganie uskrzydla!

Średnia ocena 3.8 / 5. Liczba ocen: 16