Udział w projekcie SIGG

• przez
3.7

Nasza szkoła po raz pierwszy bierze udział w ogólnopolskim projekcie “Szkolna Internetowa Gra Giełdowa” (SIGG). Jest to największa inicjatywa edukacyjna tego typu w Polsce, mająca na celu wprowadzenie uczniów w zasady funkcjonowania rynków kapitałowych, giełd oraz rozwijanie umiejętności inwestycyjnych i oszczędzania długoterminowego. Projekt ten łączy nowoczesne technologie z nauką, oferując praktyczne doświadczenia z zakresu mechanizmów giełdowych.

Realizacja projektu odbywa się poprzez specjalnie przygotowaną platformę edukacyjną, która wiernie odzwierciedla rynek giełdowy, umożliwiając jednocześnie naukę jego funkcjonowania. W naszej szkole w projekcie uczestniczą zainteresowani uczniowie z klasy 7, którzy są pod opieką pani Kamili Długosz-Szałapskiej. Uczniowie tworzą zespoły składające się z 3-4 osób, otrzymując jeden rachunek inwestycyjny oraz określoną kwotę wirtualnych środków. Ich zadaniem jest osiągnięcie jak największej stopy zwrotu.

Udział w projekcie traktujemy przede wszystkim jako możliwość zdobycia nowego doświadczenia oraz rozwijania zainteresowań matematycznych i ekonomicznych. Projekt nie tylko dostarcza wiedzy teoretycznej, ale także umożliwia praktyczne stosowanie zdobytej wiedzy, co sprawia, że nauka staje się atrakcyjna i angażująca. Wierzymy, że uczestnictwo w SIGG przyczyni się do rozwinięcia umiejętności finansowych i rozeznania w kwestiach związanych z rynkami kapitałowymi u naszych uczniów.

Kamila Długosz-Szałapska

Średnia ocena 3.7 / 5. Liczba ocen: 25