BohaterON- włącz historię!

• przez

Około 350 uczniów naszej szkoły wzięło udział w projekcie  BohaterON będącym częścią  ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej BohaterON – włącz historię! Kampania miała na celu upamiętnienie i uhonorowanie  uczestników Powstania Warszawskiego, a także promocję patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku.  Nasza szkoła bierze w niej udział, z przerwą, od kilku lat. Pamiętamy ją głównie jako cykle lekcji historyczno-patriotycznych oraz akcję pisania kartek do powstańców warszawskich.

W tym roku tradycyjne kartki zastąpione zostały  wpisami  na nowym, wirtualnym miejscu pamięci. Dzieci dodawały tam własne wpisy, zdjęcia, grafiki lub rysunki, poprzez które dziękowały i wyrażały uznanie uczestnikom powstania. Na lekcjach historii, godzinach wychowawczych i innych przedmiotach humanistycznych przeprowadzone zostały lekcje oparte o wzruszające słuchowiska historyczne. Wzmocnieniem przekazywanych treści i wartości było  śpiewanie karaoke a dla maluchów kolorowanki ze stolicą z tamtych lat.

Duże wyrazy uznania i  podziękowania  dla wszystkich nauczycieli, wychowawców i druhen, którzy poświęcili swój czas i energię na propagowanie tak szczytnych postaw. Dziękujemy także rodzicom za pomoc i swój własny wkład w zamieszczaniu wpisów na portalu.

Aleksandra Zawadzka