„Twoja krew, moje życie”

• przez

Corocznie 22-26 listopada obchodzone są Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Uczniowie naszej szkoły w ostatnim czasie mieli możliwość spotkania się z pracownikiem Stacji Krwiodawstwa, który w ramach realizowanej ogólnopolskiej kampanii społecznej „Twoja krew, moje życie” przeprowadził lekcję multimedialną o roli krwiodawstwa, krwi i jej składników. Celem kampanii jest przekazanie odbiorcom szlachetnej idei, mówiącej o tym, że żyjemy nie tylko dla siebie i pomaganie od zawsze było wpisane w nasz krwiobieg. To w naszych żyłach krąży bezcenne dobro, które ratuje życie, jeśli się nim dzieli z innymi. W ramach kampanii nakłaniamy do spełniania dobrych uczynków i apelujemy: oddawajmy krew, bo tętni w nas dobro.

Edyta Wierzbicka

Średnia ocena 2.3 / 5. Liczba ocen: 6