Podróż przez historię pieniądza – Wizyta uczniów w NBP

• przez
3.6

Uczniowie naszej szkoły mieli unikalną okazję odwiedzić Narodowy Bank Polski w Kielcach i odkryć tajniki historii polskiego pieniądza. W trakcie wizyty, dzieci uczestniczyły w zajęciach, podczas których poznawały ewolucję środków płatniczych od pradawnych form wymiany aż po współczesne banknoty.

Jednym z najbardziej ekscytujących elementów wizyty było wymienianie drobnych pieniędzy ze skarbonek uczniów na wyższe nominały banknotów a także zamiana ich na unikatowe monety. Ta praktyczna lekcja pozwoliła dzieciom zrozumieć zmiany wartości pieniądza na przestrzeni lat.

Największe wrażenie zrobiła na uczniach prezentacja zniszczonych banknotów umieszczonych w worku. Uczniowie mieli okazję zobaczyć milion złotych w formie zniszczonych banknotów, dowiadując się jednocześnie o procesie unieszkodliwiania zużytych i uszkodzonych pieniędzy.

Mieliśmy także okazję zaobserwować jak wygląda praca urzędników bankowych oraz pracownika ochrony banku i że są to zawody bardzo ważne i odpowiedzialne.

Wartość edukacyjna wizyty była nieoceniona, a uczniowie z pewnością na długo zapamiętają tę lekcję ekonomii praktycznej. Dziękujemy NBP za udostępnienie swoich zasobów i czasu pracowników na przeprowadzenie tej niezwykłej lekcji, która połączyła historię z ekonomią w sposób przystępny dla uczniów. To doskonały przykład współpracy instytucji finansowej z edukacją, pozostawiający trwałe wrażenia i cenny bagaż wiedzy.

Edyta Wierzbicka

Średnia ocena 3.6 / 5. Liczba ocen: 13