Muzealna lekcja w Oblęgorku

• przez
2.7

18 stycznia klasa 6a i 6b uczestniczyła w lekcji muzealnej poświęconej genezie powieści przygodowej „W pustyni i w puszczy” H. Sienkiewicza. Uczniowie poznali historie całej wyprawy pisarza do Afryki, dzięki której zdobył ciekawe informacje na temat flory, fauny oraz mieszkańców ich kultury i tradycji. Dowiedzieli się kto był sponsorem tej niezwykłej podróży, a także co było dla wielu informacją niezwykłą okazało się, że większą część wyprawy pisarz odbył drogą wodną. Zaskoczeniem dla dzieci była także informacja i zdjęcia potwierdzające wspinaczkę H. Sienkiewicza po Sfinksie. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia wielu  rzeczy, które H. Sienkiewicz miał ze sobą zwiedzając Afrykę.

Zwiedzając poszczególne pomieszczenia zobaczyli, jak żył nasz polski noblista, jaki przedmiotami otaczał się, a co najważniejsze dowiedzieli się, w jaki sposób pisał swoje dzieła.

Młodzież poznała wiele faktów, ale też ciekawostek o samym Sienkiewiczu i jego życiu, poznała także historię powstania dworku w Oblęgorku.

Na koniec obejrzała wydania książek pisarza w językach niemal z całego świata.

1. Kasznia, M. Ściga, M. Zapała

Średnia ocena 2.7 / 5. Liczba ocen: 9