Święto patrona

• przez

31 stycznia, to dzień urodzin patrona Szkoły Podstawowej im. ks. Piotra Ściegiennego w Bilczy. Tradycyjnie już obchodzony jest jako święto szkoły. Uroczysty apel w wykonaniu uczennic i uczniów klas II a, II b, III b (wychowawcy – panie: Anna Muszyńska, Zofia Młyńska, Teresa Górecka), w montażu słowno-muzycznym, bardzo trudnym tematycznie, został pięknie i ze swadą wykonany przez tak młodych wykonawców. Gościem specjalnym uroczystości był burmistrz Miasta i Gminy Morawica, pan Marian Buras. Podkreślił jak ważne jest kultywowanie tradycji i pielęgnowanie pamięci o ludziach, którym zawdzięczamy tak wiele.

Termin tego ważnego dnia sprzyja również podsumowaniom. Przedstawione zostały wyniki w nauce i wyróżnieni uczniowie (ze średnią 5,0 i większą), mogli zaprezentować się przed wszystkimi uczestnikami spotkania. Można było poznać nazwiska tych, którzy prócz osiągnięć w nauce, zdobywają laury na niwie sportowej i intelektualnej w różnych dziecinach. Najlepszym serdecznie gratulujemy, pozostałym życzymy równie wspaniałych osiągnięć.

Elżbieta Brewińska

Średnia ocena 3.4 / 5. Liczba ocen: 17