Tydzień Kultury Języka

• przez

Tydzień Kultury Języka w naszej szkole

15 marca podsumowaliśmy nasze działania związane z obchodami Tygodnia Kultury Języka. Tego dnia odbył się również Konkurs Krasomówczy, w którym uczniowie klas V-VIII opowiadali, co sądzi plecak uczniowski o swoim właścicielu czy o dniu bez telefonu komórkowego. Niekwestionowaną zwyciężczynią konkursu została Liwia Szczepańska (kl. 7 c), II miejsce zajęła Maria Sopel (kl. 7 b), III miejsce zdobył Norbert Ziach (kl. 6 d).

Wyłoniliśmy również zwycięzców w konkursach: ortograficznym, frazeologicznym
i plastycznym. Mistrzem Ortografii w kl. 4-6 został Wojciech Wejman (kl. 6 a), natomiast Mistrzem Ortografii w kl. 7-8 Mikołaj Barszcz (kl. 7 a).

W Konkursie Frazeologicznym I miejsce zdobyły Jaśmina Więcek (kl. 6 c) Magdalena Rączka (kl. 8 b), II miejsce zajęły Marika Łapa (kl. 6 c) Maja Bator (8 b), III miejsce – Michalina Janik (8 b).

Z kolei w Konkursie Plastycznym, nawiązującym do motta tegorocznego Tygodnia Kultury Języka, zwyciężyła Nadia Juszkiewicz (kl. 7 c). II miejsce zajął Aleksander Leszczyński (kl. 4),  III miejsce – Iga Kasznia (kl. 6 a).

Zwycięzcy konkursów otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody, dużo oklasków oraz gratulacje od pani dyrektor i nauczycieli języka polskiego.

Anna Pobocha Igniatowska

Średnia ocena 3.3 / 5. Liczba ocen: 15