LUŹNE LEKCJE Z NAUKOWCAMI

• przez

Nasza szkoła zakończyła w tym miesiącu Ogólnopolski Projekt Edukacyjny o nazwie “Luźne Lekcje z Naukowcami – Poznajemy i Eksperymentujemy”. Wprowadzona innowacja pedagogiczna miała formę warsztatów i odbywała się od października 2023 roku do maja 2024 roku w klasie IVb, trwając jedną godzinę miesięcznie podczas zajęć Koła Młodego Odkrywcy.

Projekt składał się z ośmiu zadań, które były podzielone na poszczególne miesiące. W ramach każdego modułu uczestnicy mieli okazję poznać życiorys jednego z wybitnych naukowców, takich jak:

• Maria Skłodowska-Curie,
  • Albert Einstein,
  • Cai Lun,
  • Alfred Nobel,
  • Aleksander Bell,
  • Thomas Edison,
  • Isaac Newton,
  • Mikołaj Kopernik,
  • Charles Babbage.

Dodatkowo, przeprowadzali także jeden z ośmiu eksperymentów, takich jak “Wulkan”, “Bańka w bańce”, “Lampa lawa”, “Deszczowa chmurka”, “Malowanie na mleku”, “Wędrująca woda”, “Gazowy balon” oraz “Sople soli”.

Zajęcia były uzupełnieniem podstawy programowej o atrakcyjne formy zajęć, głównie oparte na elementach metody laboratoryjnej. Uczestnicy pracowali w sposób problemowy, poprzez działania praktyczne oraz wizualizację. Zróżnicowane ćwiczenia oraz interesujące tematy spotkań pomogły uczniom w praktycznym rozwiązywaniu konkretnych zadań, a także dostarczyły im wiele radości i fascynujących doświadczeń. Przed chętnymi uczestnikami zostało już tylko wykonanie pracy konkursowej kończącej projekt. Trzymamy kciuki za młodych przyszłych naukowców!

Edyta Wierzbicka

Średnia ocena 3.3 / 5. Liczba ocen: 11