Szczypiorniak na Orlikach 2015

Już po raz drugi w Zespole Szkół w Bilczy odbył się turniej eliminacyjny “Szczypiorniak na Orlikach”. Organizatorami i pomysłodawcami akcji są Związek Piłki Ręcznej w Polsce, główny sponsor związku –PGNiG (Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo) oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Szczypiorniak na Orlikach jest programem mającym na celu popularyzację piłki ręcznej wśród dzieci, młodzieży a także nauczycieli wychowania fizycznego w szkołach podstawowych. Dzięki zaangażowaniu Pani Agaty Osman wielkie święto Piłki Ręcznej zagościło także w w Gminie Morawica.

Turniej otworzyła Dyrektor ZS w Bilczy Pani Urszula Wróblewska, w zawodach rywalizowały zarówno chłopcy jak i dziewczęta ze wszystkich Szkół Podstawowych z terenu Gminy Morawica oraz zespoły z Wielkiej Wsi w Gminie Wąchock.

O awans do finału wojewódzkiego chłopców przystąpiło 7 zespołów: Bilcza, Brzeziny, Dębska Wola, 2 zespoły z Morawicy, Wola Morawicka i Wielka Wieś. Rywalizacja toczyła się w dwóch grupach, a zwycięstwo przypadło Bilczy, która w Finale pokonała Szkołę Podstawową z Morawicy.

W rywalizacji dziewcząt wzięło udział 5 drużyn: Bilcza, Dębska Wola, Morawica, Wola Morawicka i Wielka Wieś. Dziewczynki rozgrywały swoje mecze systemem “każdy z każdym” . Podobnie jak wśród chłopców tutaj także bezkonkurencyjne okazały się gospodynie z Bilczy, wyprzedzając na finiszu zespół z Wielkiej Wsi.

Wszystkie drużyny , które wzięły udział w turnieju otrzymały pamiątkowe koszulki z logo Akcji ” Szczypiorniak na Orlikach 2015″. Zawodom na trybunach towarzyszyła znakomita atmosfera, a na parkiecie byliśmy świadkami wielu emocjonujących meczów. Organizatorzy dziękują zawodnikom , opiekunom drużyn za udział oraz Urzędowi Gminy w Morawicy za pomoc w organizacji imprezy.