Dzień Europy

W ramach corocznych obchodów Dnia Unii Europejskiej zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie pt. „Jestem Europejczykiem”.

do wzięcia udziału w konkursie pt. „Jestem Europejczykiem”.

,,Jestem Europejczykiem”

ORGANIZATOR: Szkoła Podstawowa im. Ks. Piotra Ściegiennego w Bilczy

CELE KONKURSU:

1. Propagowanie wśród uczniów wiedzy na temat krajów Unii Europejskiej.
  2. Budowanie tożsamości europejskiej wśród najmłodszych.
  3. Stworzenie uczniom możliwości zaprezentowania i ukazania wpływu Unii Europejskiej na rozwój społeczny, kulturalny i gospodarczy Polski i innych krajów europejskich.
  4. Rozwijanie zainteresowań wyobraźni twórczej uczestników.
  5. Wzbogacenie warsztatu artystycznego i rozwijanie różnorodnych form i technik plastycznych dzieci.
  6. Motywowanie uczniów do otwartości i kreatywności w działaniu artystycznym

TEMATYKA KONKURSU:

Uczestnicy przygotują pracę plastyczną w dowolnej technice w dowolnym formacie prezentującą korzyści wynikające z przynależności Polski i innych krajów europejskich do Unii Europejskiej. Starsi uczniowie prezentują filmy pokazujące strój lub przygotowanie potrawy kuchni europejskiej. Ocenie podlegać będzie również esej „Jestem Europejczykiem”.

ADRESACI:

W konkursie plastycznym ,,Jestem Europejczykiem” mogą uczestniczyć uczniowie klas I – IV ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Piotra Ściegiennego w Bilczy. W konkursie na strój, potrawę i esej biorą udział uczniowie klas V-VIII.

ORGANIZACJA KONKURSU:

Prace plastyczne należy przesłać do 7 maja 2020 r. na pocztę e-dziennika do pani Moniki Wiech – Piazdeckiej lub Aleksandry Machulskiej lub WhatsApp 532 627 849, Messenger Monika WP, Aleksandra Machulska

1. Uczestnicy przygotowują pracę plastyczną przy wykorzystaniu dowolnych technik plastycznych (malarstwo, rysunek, grafika, kolaż), w dowolnym formacie.
  2. Starsi uczestnicy przygotowują strój wybranego kraju europejskiego lub prezentują przygotowanie potrawy kuchni europejskiej i z tego montują film.
  3. Uczestnicy piszą esej „jestem Europejczykiem” TNR 12 1 strona
  4. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 10 maja 2020 r.
  5. Komisja Konkursowa przyzna pierwsze miejsca w każdej kategorii i wyróżnienia.
  6. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej szkoły do 15 maja 2020 r.

KRYTERIA OCENY:

• zgodność pracy z tematem konkursu,
  • oryginalność i pomysłowość,
  • estetyka wykonania pracy,
  • walory artystyczne: kompozycja, dobór i umiejętność łączenia technik.
  • pomysłowość i kreatywność

SKŁAD KOMISJI KONKURSOWEJ:

• Monika Wiech – Piazdecka,
  • Aleksandra Machulska.

NAGRODY:

Autorzy zwycięskich prac zostaną nagrodzeni przez Panią Dyrektor Urszulę Wróblewską.