Ach Kieleckie jakie cudne…

Wszyscy wiemy gdzie są Kielce. Wiemy jak dojechać do naszej małej stolicy, w jaki autobus wsiąść, ale czy wiemy co tam jest ciekawego? Bardzo interesującą wycieczkę miała klasa III a gimnazjum, która pod opieką sympatycznej pani z PTTK, wychowawczyni i trenera przeszła kilka kilometrów ulicami naszego miasta. Uczniowie poznali lepiej Kadzielnię, park miejski z aleją sław, Wzgórze Zamkowe, bazylikę katedralną, ulicę Sienkiewicza, Plac Artystów i Kiełka. Uczniowie z uwagą słuchali legend i historii o naszych Kielcach a potem z dużą pewnością odpowiadali na quizowe pytania pani przewodniczki. Wyprawa nam się udała, choć pogoda była…różna.