Akcja – “Pierwszaki – zdrowo i bezpiecznie do szkoły”

06.11. 2013r. nasze wszystkie  pierwszaki wraz z wychowawczyniami – Zofią Młyńską, Dorotą Parzniewską i Barbarą Węgrzyn odwiedziły Galerię Korona w Kielcach i uczestniczyły w wyjątkowej lekcji.  O bezpiecznej drodze do szkoły opowiadał policjant Tomasz Królak. Porwał dzieci do zabawy w kolory przy użyciu sygnalizatora. Przypominał dzieciom o noszeniu odblasków oraz żeby przechodziły przez jezdnię w miejscach dozwolonych. Na spotkaniu z pierwszakami nie zabrakło przedstawicieli  straży pożarnej oraz pracowników z Grupy Ratownictwa Medycznego. Dzieciom cały czas towarzyszył jeż Edek, który razem z dziećmi świetnie się bawił.  Wyjątkową lekcję zakończyła klasówka. Przedstawiciele  klas pierwszych odpowiadali na pytania zadawane przez policję, lekarzy i strażaków. Wszyscy odpowiedzieli na szóstkę. Na zakończenie zabawy dzieci  otrzymały zaproszenie  do Multikina na bajkę. Pierwszaki odwiedziły też bawialnię Happy Land, gdzie  każda klasa została sfotografowana. Zdjęcia klas  ukażą się w  05.12.2013r. w specjalnym dodatku „Echa Dnia”- „Pierwszaki”.