Anglojęzyczna grupa teatralna z Bilczy najlepsza w województwie

20 marca 2017 r. grupa teatralna z Zespołu Szkół w Bilczy, po raz drugi wzięła udział w Świętokrzyskim Przeglądzie Teatrów Szkolnych w Języku Angielskim. XI przegląd, transmitowany online, odbywał się tradycyjnie w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach pod patronem gospodarza imprezy, a także Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz wydawnictwa MM-publication. Aktorzy reprezentujący szkołę w tegorocznej edycji przeglądu rekrutowali się z klas III, IV i VI. Na scenie WDK-u uczniowie zaprezentowali 15-minutowe przedstawienie pt: Alice in Wonderland . W rolę tytułowej bohaterki wcieliła się Julia Świerk. Rolę kapelusznika zagrała Emilia Nartowska, królika – Julia Jarząbek, królowej kier – Wiktoria Sobieraj, kota – Patrycja Mazur, gąsienicy – Olimpia Kołomańska, papugi – Amelia Trela, marcowego zająca – Aleksandra Malarczyk, króla – Karol Patrzałek, w rolę myszy wcieliła się Katarzyna Pióro, a kartami byli: Krzysztof Cebula, Ewelina Kiełbus, Julia Kowalik, Antonina Krężołek, Natalia Lis, Julia Szlufik oraz Oliwia Zabrzuch. Niezwykłym tańcem do muzyki zespołu Pink „Just like Fire” zachwyciła wszystkich Zuzanna Pyszniak, uczennica klasy III.

Młodzi aktorzy mocno zaangażowali się w przedstawienie i doskonale wcielili w swoje role.

Wspominając o wyżej wymienionym przedstawieniu należy także pamiętać o udziale rodziców w tym przedsięwzięciu, na ręce których składamy serdeczne podziękowania.