Bezpieczne ferie

Już od wielu lat tuż przed wypoczynkiem letnim lub zimowym w Zespole Szkół odbywają się prelekcje, pogadanki, spotkania z przedstawicielami Straży Gminnej lub Policji dotyczące bezpiecznego wypoczynku. 11 lutego w Szkole Podstawowej odbyła się prelekcja w ramach szkolnej akcji „Bezpieczne ferie”. W spotkaniu wziął udział p. Starosta Michał Godowski, który jako strażak- ochotnik przedstawił zagrożenia związane z zimowym wypoczynkiem oraz wyjaśnił uczniom klas I-III na czym polega praca strażaka. Młodszy aspirant Mariusz Bednarski, który przy udziale policjantów z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zaprezentował uczniom niebezpieczne sytuacje związane z zabawami zimowymi. Na koniec ratownik medyczny Jakub Kasiński uczył wszystkich, jak należy się zachować, jeśli staniemy się świadkami zdarzeń, w których zagrożone jest ludzkie życie. Dzieci dowiedziały się, jak ratować drugiego człowieka podczas resuscytacji. Wiedzą już, że numer 112 to nie infolinia, gdzie można uzyskać informacje, ale numer ratunkowy, pod który dzwonimy, gdy zagrożone jest życie człowieka.