Biblioteka – świat w jednym miejscu. Podsumowanie tygodnia bibliotek.

• przez

Każdego roku w dniach 8-15 maja odbywa się  Tydzień Bibliotek, który rozpoczyna się  8 maja, kiedy swoje święto obchodzą wszyscy bibliotekarze i trwa do 15 maja. Jest to ważny czas nie tylko dla samych bibliotek oraz bibliotekarzy, ale przede wszystkim dla miłośników czytania. Uczniowie naszej szkoły w ramach święta bibliotek  uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych, gdzie dowiedzieli się dużo ciekawych rzeczy na temat samej biblioteki jak i pracy bibliotekarza. Uczniowie okazali duże zainteresowanie zajęciami i zadawali bardzo dużo pytań. Zajęcia miały charakter edukacyjny, ale również odbywały się zajęcia, gdzie uczniowie uczestniczyli w grach zespołowych, wykonywali prace plastyczne, czytali książki, recytowali wiersze, a nawet śpiewali piosenki. Tegoroczne święto bibliotek odbyło się pod hasłem „Biblioteka – świat w jednym miejscu” i to było tematem przewodnim wszystkich spotkań uczniów w bibliotece.  Program ten miał na celu  promocję czytelnictwa i bibliotek oraz podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza. Bardzo ważnym aspektem programu było zainteresowanie książką dzieci i młodzieży szkolnej jak również szerokich kręgów społeczeństwa.