Bilcza dla Ukrainy

• przez

Wczoraj zamieściliśmy post o zbiórce na rzecz uchodźców z Ukrainy. Jako, ze sprawa ważna to go dzisiaj powtarzamy. W skrócie jest tak: żywność, głównie dla tych uchodźców, którzy przebywają na naszym terenie, dzisiaj i jutro pod wejściem do szkoły, piątek, sobota i niedziela w godzinach 17.00-19.00 w remizie w Bilczy. I wielka prośba: udostępniajcie ten post, żeby miał szanse dotarcia do jak największej liczby ludzi. No i przeczytajcie go do końca, tak jak jest poniżej:
Drodzy Mieszkańcy Bilczy!
W związku z wojną na Ukrainie organizujemy zbiórkę na rzecz uchodźców. Zbiórka (zgodnie z ustawą o zbiórkach publicznych) prowadzona jest przez Fundację „Kazimierz” oraz stowarzyszenia z terenu Bilczy: OSP, ZHP, Kreatywni Bilczanie i mieszkańców Bilczy. Efekty zbiórki chcemy przeznaczyć dla uchodźców przebywających na terenie Bilczy i naszej gminy (w koordynacji z MGOPS Morawica). Zbiórkę będziemy prowadzić w następujących miejscach i terminach:
– Szkoła Podstawowa w Bilczy: najbliższy czwartek i piątek w godzinach porannych – przy przyprowadzaniu dzieci do szkoły. Osoby, które przyniosą produkty mogą je złożyć w miejscach wskazanych przez pracowników szkoły
– remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Bilczy: piątek, sobota i niedziela w godzinach 17.00-19.00
Wszelkie informacje na FB Bilcza Info i www.spbilcza.edu.pl
Osoby do kontaktu: Lucjan M. Pietrzczyk, Tomasz Domagała, Sebastian Król
Lista produktów, o których zbiórkę prosimy:
ŻYWNOŚĆ DŁUGOTERMINOWA: konserwy, olej, cukier, makarony, mąka, kasza, ryż, herbata, kawa, słodycze, mleko UHT, warzywa/owoce w puszkach (np. fasola, groszek, kukurydza, ananas, brzoskwinia), przeciery pomidorowe w kartonach, suszone owoce, orzechy.
KOSMETYKI I CHEMIA: żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, podpaski, pampersy dla dzieci, płyny do prania, płyny do mycia naczyń.
UWAGA! Nie zbieramy odzieży.