Bilcza Ukrainie

• przez

Szkoła Podstawowa im. ks. Piotra Ściegiennego w Bilczy jak zwykle włącza się do każdej akcji, która pomaga ludziom potrzebującym. Uczniowie od kilku dni zbierają środki. Czekali na Państwa hojność przed sklepami w Bilczy i obok kościoła parafialnego. Kolejny tydzień w szkole to przyjęcie nowych, ukraińskich kolegów i koleżanek oraz dalsza zbiórka. W niedzielę odbył się koncert przed Samorządowym Centrum Kultury w Morawicy, którego celem była kontynuacja zbiórki pieniędzy na rzecz uchodźców. Uczciliśmy pamięć osób poległych w wojnie. Wysłuchaliśmy pięknych piosenek niosących przesłanie pokoju. Podziękowania za wsparcie i przyjęcie odebraliśmy od Ukraińców mieszkających w naszej gminie. Czekamy na Wasze otwarte serca i wierzymy, że wszystko będzie dobrze.