Cyfrowa Szkoła

Cyfrowa SzkołaNasza placówka szkolna bierze udział w Projekcie  systemowym „Wdrożenie podstawy programowej kształcenia ogólnego  w przedszkolach i szkołach”, komponent e-nauczyciel jest programem uzupełniającym rządowy program Cyfrowa Szkoła.  Projekt ma na celu przygotowanie nauczycieli do zwiększenia efektywności nauczania swoich przedmiotów i uczenia się uczniów  (w zakresie podstawy programowej) poprzez profesjonalny rozwój, współpracę z innymi nauczycielami, w tym w sieciach, i samokształcenie.

Wprowadzenie do naszej szkoły nowoczesnego sprzętu informatycznego i telekomunikacyjnego oraz wykorzystanie go do wspierania efektywnych metod nauczania, wymusza zaangażowanie nauczycieli w podnoszenie umiejętności posługiwania się nowymi technologiami.  Nadrzędnym celem programu jest wzmocnienie efektywnego uczenia się uczniów, które jest możliwe przede wszystkim dzięki skutecznemu nauczaniu. Dobra edukacja powinna służyć rozwijaniu kompetencji kluczowych uczniów, niezbędnych do funkcjonowania we współczesnym świecie – życiu społecznym i publicznym, gospodarce, nauce, kulturze oraz wykorzystywania w tych dziedzinach technologii informacyjno-komunikacyjnych. Samo zwiększenie zakresu stosowania Technologii Informacyjno Komunikacyjnych w szkole bez związku z celami edukacyjnymi i metodami nauczania nie wystarczy. Dlatego udział  w Projekcie pozwoli na wsparciu szkoły w zbieraniu  i weryfikacji dobrych praktyk, umożliwianiu  przepływu doświadczeń pomiędzy szkołami i nauczycielami wykorzystującymi TIK oraz w budowaniu współpracy na różnych poziomach.

W finale przyznano uczniom gimnazjum nagrody w następujących kategoriach: euroklasa, eurowizja, euroskecz, europokaz i euroquiz. Wręczono także nagrody w konkursie plastycznym “Mój region w Europie”, który zorganizowany był dla uczniów szkoły podstawowej.

Projekt “Wdrożenie podstawy programowej kształcenia ogólnego w przedszkolach i szkołach”
jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

ue-stopka