Dla Niepodległej

• przez

Święto Niepodległości to wyjątkowy dzień, w którym my Polacy oddajemy cześć wszystkim tym, którzy walczyli o wolność naszej ojczyzny. W uroczystych apelach wspominamy „ojców niepodległości” i najważniejsze wydarzenia, które pozwolił na odzyskanie upragnionej wolnej Polski.

W tym roku jedną z form upamiętnienia dnia 11 listopada był III Niepodległościowy Rajd Rowerowy.

Uczniowie naszej szkoły wspólnie z opiekunami przejechali 36 km. Trasa objęła następujące miejscowości: Bilcza- Łabędziów-Radomice-Zaborze-Lisów-Wola Morawicka- Morawica- Bilcza.

W każdej z wymienionych miejscowości zatrzymywaliśmy się na mogiłach i przy pomnikach z różnych okresów naszej historii. ale w jednym celu, aby oddać hołd poległym za ojczyznę.

Martyna Kasznia

Średnia ocena 2.2 / 5. Liczba ocen: 9