Dzień chłopaka

• przez
3.8

DZIEŃ CHŁOPAKA INACZEJ

Jak co roku 30 września postanowiliśmy uczcić święto chłopców z ósmych klas. Oprócz drobnych upominków, postanowiliśmy zorganizować nietuzinkowe wyjście, a był nim edukacyjny spacer po Kielcach i film.

Przewodnicy OMPiO oprowadzili uczniów klas ósmych po Kielcach, pokazując im miejsca ważne dla tego miasta w czasie okupacji. Młodzież wysłuchała wielu ciekawych informacji z tego okresu historycznego, a także zobaczyła pomniki upamiętniające wszystkich tych, którzy walczyli z okupantem. Po edukacyjnym spacerze udaliśmy się do kina „Helios” na film pt.: „Johnny” w reżyserii Daniela Jaroszka. Ta niezwykła historia o ks. Janie Kaczkowskim i Patryku bawi wtedy, kiedy ma bawić i wzrusza w momentach, w których powinna wzruszać. Siłą tego filmu jest istota człowieczeństwa. Dobre aktorstwo, elegancka formuła i przede wszystkim – skromność. Wszystko to zadecydowało, że nasi uczniowie byli zachwyceni filmem o czym świadczy ich owacja na stojąco po zakończeniu projekcji.

Z kolei my jako wychowawcy byliśmy poruszeni dojrzałością odbioru treści ukazanych w filmie przez naszych podopiecznych.

Wychowawcy klas VIII

Średnia ocena 3.8 / 5. Liczba ocen: 16