Dzień czystego powietrza

• przez

14 listopada obchodzimy Dzień Czystego Powietrza. Zanieczyszczenie powietrza jest zagrożeniem dla życia i zdrowia każdego z nas! Zanieczyszczenia powietrza to nie tylko choroby płuc i układu krążenia. Badania potwierdzają wpływ zanieczyszczonego powietrza na centralny układ nerwowy, niższe IQ u dzieci, problemy z pamięcią, zaburzenia uwagi i koncentracji, niepokoje i zachowania depresyjne. Raport Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska pokazał jednak, że m.in. dzięki lokalnym, regionalnym i krajowym działaniom w 2022 r. jakość powietrza w Polsce w stosunku do wszystkich rodzajów zanieczyszczeń poprawiła się. Każdy więc z nas może wpłynąć na lepszą jakość powietrza i swojego życia stając się beneficjentem tych działań.

Dzień Czystego Powietrza jest doskonałą okazją do tego by sprawdzić, jak to zrobić i jak zadbać o środowisko i o swoje zdrowie! Uczniowie naszej szkoły zapoznali się z tematem i wzięli udział w kampanii informacyjnej projektując ulotki informacyjne w programie graficznym CANVA aby zwrócić uwagę nas wszystkich jak poważny jest to problem. Dziękuję uczniom za zaangażowanie. Projekty uczniów zamieszczone są poniżej.

Edyta Wierzbicka

Średnia ocena 2.1 / 5. Liczba ocen: 7