Dzień Marchewki

Dzień 20 listopada 2014r. rozpoczął się w Szkole Podstawowej w Bilczy pod hasłem „Marchewki”. Tego dnia Samorząd Uczniowski zorganizował akcję promującą zdrowy styl odżywiania się zatytułowany „Dzień Warzywa – Marchewki”. Akcja polegała na tym, że każdy uczeń, który tego dnia przyniósł ze sobą do szkoły marchewkę, nie miał zadawanej pracy domowej. Dodatkowo, każda klasa miała ułożyć hasło związane z marchewką i reklamujące klasę. Finał akcji odbył się na długiej przerwie, kiedy to wszystkie klasy zaprezentowały swoje hasła reklamowe i odbyło się wspólne jedzenie przyniesionych marchewek.

Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i zdobyła wielkie uznanie i aprobatę większości uczniów oraz nauczycieli.