Dzień Ziemi 2015

28.04.2015 r. z okazji corocznego Dnia Ziemi w gimnazjum w Bilczy odbył się Turniej Ekologiczny klas pod hasłem „ Z energią zmieńmy źródła” Zabawa i rywalizacja pozwoliła uczniom naszej szkoły zapoznać się z możliwościami wykorzystania energii alternatywnej przyjaznej dla środowiska. W programie znalazły się: prezentacja hasła, stroju ekologicznego oraz makiety przedstawiającej różnorodne przedmioty wytwarzające zieloną energię. Gimnazjaliści z powodzeniem pochwalili się własnymi projektami, demonstrując ich działanie na forum szkoły. Na koniec zmierzyli swoje siły w konkurencjach sportowych, biegając na czas z rekwizytami podlegającymi recyklingowi. Po zliczeniu punktów za udział w konkurencjach turniejowych – wyłoniono klasę ekologiczną, którą została w tym roku szkolnym klasa IIa. Zwycięzcy otrzymali puchar ekologiczny, słodką nagrodę i dzień wolny na wycieczkę. Miejsce drugie przypadło kl. Ic,i IIc a trzecie Ia. Na koniec dokonano podsumowania indywidualnych konkursów ekologicznych i rozdano wyróżnionym nagrody.

Udział w ekologicznym turnieju pozwolił gimnazjalistom zaprezentować ciekawe, oryginalne pomysły na zdrowy, przyjazny dla środowiska styl życia i nauczyć poprzez zabawę jak przeciwdziałać nieuchronnym następstwom zmieniających się warunków panujących na naszej Ziemi.

NAGRODZONYM GRATULUJEMY, DZIĘKUJEMY UCZNIOM I WYCHOWAWCOM ZA WSPÓŁPRACĘ.