Dzień Ziemi w Szkole Podstawowej

„Ziemio nasza, Ziemio miła Tyś nas wszystkich wykarmiła, Twe powietrze, lasy, wody, To największa Twa uroda. Więc człowieku, pilnuj srodze, By nie padło wszystko w trwodze, Bo gdy zniszczysz wszystko wszędzie To i ciebie też nie będzie”

15.04. w naszej szkole odbył się Dzień Ziemi. Świętowaliśmy go inaczej niż w ubiegłych latach. Program tego dnia był bardzo urozmaicony. Ekologiczny Teleekspres – „Pięknie Żyć” – apel dla klas 0 –VI przygotowała klas 5b, która zachęcała wszystkich do dbania o środowisko naturalne. Uczniowie pod postaciami leśnych zwierząt przybliżyli życie w lesie, w którym człowiek nie zwraca uwagi na ochronę przyrody. Przedstawienie uświetniły piosenki o tematyce ekologicznej i informacje na temat Dnia Ziemi, jego powstania i tradycji. Nie brakowało konkursów , które uświadomiły uczniom naszej szkoły zagrożenia cywilizacyjne i możliwości zapobiegania im. W programie Turnieju Ekologicznego przewidziano:

1. Zadania sprawnościowe
  2. Rozwiązywanie zagadek o tematyce przyrodniczej – Ekozagadki
  3. Konkurs “Jeden z dziewięciu” – Ekoquiz
  4. Ekokalambury – zabawa ruchowa – odgadywanie haseł z prezentacji ruchowej kolegi z drużyny
  5. Techniczny – „coś z niczego” – pomysł na praktyczne wykorzystanie odpadów
  6. Ulotka – zachęcająca do dbania o środowisko naturalne, segregację śmieci

Wszystkie konkurencje podlegały punktacji , a wspólnej pracy i zabawie nie było końca. Dzieci zostały uwrażliwione na problemy środowiska przyrodniczego oraz wdrożone do aktywnej postawy w działaniu na rzecz ochrony przyrody.