Egzaminy w naszym Gimnazjum

Nadeszły długo oczekiwane przez uczniów klas trzecich dni. Przygotowywali się do nich od długiego czasu. Zarówno młodzieży jak i rodzicom towarzyszą tego dnia emocje. Każdy chciałby się dostać do wymarzonej szkoły- testy są pierwszym progiem wyboru drogi nowego życia.

Nauczyciele przeżywają egzaminy na równi z wychowankami- to obiektywny sprawdzian efektów ich pracy.

Szkoła tego dnia wygląda inaczej niż zwykle. Sale zostały dostosowane do egzaminu zgodnie z przepisami. W hallu na stołach panie pracujące w kuchni ustawiają półmiski z kanapkami i dzbanki z herbatą – młodzież będzie mogła posilić się w czasie przerwy w testach.

W szkole trwa praca i krzątanina, chociaż inna niż zwykle. To szczególny dzień mobilizacji dla zespołów egzaminacyjnych i dyrektora, którzy muszą dopilnować aby wszystko przebiegło w zgodzie z procedurami.