„Eko-Logika” – spotkanie edukacyjno-szkoleniowe

29 stycznia w hali MOSiR w Kielcach odbyło się spotkanie edukacyjno-szkoleniowe pt.”Eko-Logika” z cyklu „Zielona Polska”. Uczniowie naszego gimnazjum wraz z nauczycielami wzięli udział w konferencji, którą poprowadził Gerard Sawicki – przyrodnik, dziennikarz Telewizji Polskiej SA.

W części edukacyjnej konferencji poruszono wiele ważnych tematów, m.in.:

• „Ekologia” – moda czy konieczność?
  • „Akcja Sprzątania Świata”
  • najnowsze sposoby gospodarowania odpadami
  • odpady i ich segregacja
  • bioróżnorodność
  • oszczędzanie surowców naturalnych i zasobów biosfery
  • odnawialne źródła energii
  • ochrona ptaków
  • ochrona lasów

W części artystycznej spotkania wystąpił zespół Weekend, który w kwietniu 2016 roku dzięki utworowi “Ona tańczy dla mnie” znalazł się w zestawieniu światowych hitów Top 100.