Eko-Wolontariat uczniów klasy IVb

• przez
3.7

W ramach realizacji w szkole ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Eko-Szkoła 2024” młodzi entuzjaści przyrody postanowili działać na rzecz lokalnej fauny, zwłaszcza ptaków, które zmagają się z trudnościami zimowymi.

Pod czujnym okiem naszego konserwatora – pana Leszka, uczniowie klas IVb wzięli udział w zajęciach warsztatowych, których celem było zapoznanie uczniów z różnorodnością ptaków, w jaki sposób mądrze je dokarmiać a finalnie stworzenie karmników dla ptaków. Wszyscy mocno zaangażowali się w ten projekt, młodzi wolontariusze zebrali także karmę dla ptaków, uwzględniając różnorodność potrzeb żywieniowych różnych gatunków i przejęli rolę opiekunów ptaków. Obiecali monitorować stan karmników, uzupełniać karmę i obserwować przybywające ptaki. Ta forma opieki nie tylko pomaga ptakom przetrwać trudne warunki zimowe, ale także uczy uczniów odpowiedzialności, troski o środowisko i współpracy zespołowej.

Zaangażowanie uczniów w tego typu akcje to doskonały przykład tego, jak edukacja może przenikać się z działaniami praktycznymi, kształtując w uczniach wartości społeczne i świadomość ekologiczną.

Edyta Wierzbicka

Początek formularza