Rozstrzygnięcie konkursu „Pierwsza Kobieta z Noblem”

• przez

Uczniowie SP w Bilczy 7 grudnia wzięli udział w szkolnym konkursie wiedzy dotyczącej życia i twórczości Marii Skłodowskiej-Curie ,,Pierwsza Kobieta z Noblem”. Celem konkursu było upamiętnienie 155 rocznicy urodzin polskiej uczonej, przybliżenie jej postaci i osiągnięć, zachęcenie uczniów do samodzielnego pogłębiania wiedzy, a także rozbudzanie ich zainteresowań chemią.

Konkurs adresowany był do uczniów klas VII i VIII naszej szkoły, którzy rozpoczęli już swoja przygodę z chemią. Mieli oni za zadanie rozwiązać test wiedzy o życiu i osiągnięciach polskiej noblistki, a także napisanie listu do Skłodowskiej. Do konkursu przystąpiło 22 uczniów. Wszyscy wykazali się niemałą wiedzą, a także olbrzymią wyobraźnią podczas pisania listu.

Wyróżnione zostały prace dwóch uczennic: Natalii Szewczyk z klasy VIIIa oraz Karoliny Ciosek z klasy VIIa, którym przyznano nagrody książkowe „Geniusz kobiet. Krótka historia kobiecej nauki” oraz pamiątkowe dyplomy. Wszystkim biorącym udział w konkursie dziękujemy za zaangażowanie a wygranym – gratulujemy!

Edyta Wierzbicka