Ewakuacja

26 października, po raz kolejny w naszej szkole, odbyła się próbna ewakuacja. Miała ona na celu uświadomienie sprawnego sposobu opuszczania szkoły w sytuacji zagrożenia, poznania kierunków dróg ewakuacyjnych, miejsca zbiorczego oraz zapobieganiu paniki w czasie jej trwania.

ewakuacja

W zdarzeniu wzięło udział 456 osób (419 to uczniowie, 28 – nauczyciele, a 9 pracownicy obsługi). Akcja ewakuacyjna trwała 2’51, czyli bardzo sprawnie i szybko. Ewakuację rozpoczął trzyminutowy sygnał ciągły, który oznacza zagrożenie pożarowe. Całą akcję nadzorowała pani dyrektor, Urszula Wróblewska i pracownik PSP Kielce, pan Robert Siewiorek.