Gala Nagród

W niedzielę, 24 marca odbyła się uroczysta gala Nagród w dziedzinie kultury. Burmistrz Miasta i Gminy Morawica – Marian Buras, podkreślił jak istotne jest krzewienie kultury w każdym miejscu. Wraz z nim nagrody dla najlepszych artystów wręczała również wicemarszałek województwa świętokrzyskiego, Renata Janik gratulując nagrodzonym i życząc im kolejnych sukcesów. Do życzeń dołączył się także wicestarosta Powiatu Kieleckiego, Tomasz Pleban i przewodniczący Rady Powiatu Kieleckiego, Jacek Kuzia. Gratulacje nagrodzonym składali także: przewodniczący Rady Miejskiej w Morawicy Bartosz Kruk, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Morawicy Tomasz Domagała, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Morawicy Damian Woźniak, dyrektor Samorządowego Centrum Kultury w Morawicy Teresa Badowska oraz wicedyrektor Hanna Kuta.

Miło nam było, że Nagroda Specjalna przyznana po raz pierwszy z okazji jubileuszowego plebiscytu Nagród Kultury Burmistrza Miasta i Gminy Morawica trafiła do Szkoły Podstawowej w Bilczy za organizowaną od 2007 roku Wieczornicę.

Pierwsze miejsce i statuetka Szklanego Anioła powędrowała do Grupy Teatralnej Stowarzyszenia Przyjaciół Brzezin i Podwola. Miejsce drugie zdobył Zespół Ludowy “Nidzianecki”, a miejsce trzecie “Kabaret jeszcze nie starszych panów”.

Podczas uroczystej gali na morawickiej scenie zaprezentowali swoje talenty nie tylko laureaci nagród. Wystąpili także uczniowie Szkoły Podstawowej w Bilczy – zwycięzcy II Międzyszkolnego Konkursu Teatralnego organizowanego na poziomie gminnym, który odbył się 11 marca.

Prezentacja skrótu wieczornic bilczańskich zdobyła uznanie widzów – uczestników gali. A wystąpili w recytacji poezji, piosenkach, tańcu: Uczniowie: Recytacja – Julia Jarząbek, Karol Schwierz, Radosław Gil, Gabriela Dróżdż, Wiktoria Rogowska, śpiew – Aleksandra Hajduk, Weronika Wach, Katarzyna Pióro, Natalia Szczepańska, Julia Tarapata, Julia Skowrońska, Gabriela Kościelecka, Dawid Łapa, Maks Wilczyński, Natalia Toś, Zuzanna Wylazowska, Martyna Zaborowska, Lena Dobek, Slavcho Asenov, Daria Kierońska, Weronika Stachura, Rodzice: Katarzyna Szczepańska, Anna Bruśnicka, Ewa Skrzypek, Renata Świercz, Katarzyna Cygan, Elżbieta Kołomańska, Paweł Leśniewski. Nauczyciele Marcelina Rajch-Glonek, Magdalena Ramiączek Goście…

Od 10 lat scenariusz i reżyseria to olbrzymi wysiłek całego środowiska szkolnego wykonany pod kierunkiem nauczycielek: Anny Krzemińskiej i Anny Ślusarz.

Statuetkę Szklanego Anioła w imieniu Szkoły Podstawowej w Bilczy odebrała dyrektor Urszula Wróblewska. Nagrodę w wysokości 4000 złotych wykorzystamy w najbliższym czasie. Serdecznie dziękujemy za uznanie Kapituły i czujemy się zmotywowani do pracy nad kolejnymi wieczornicami w jeszcze innej tematyce.