Gimnazjaliści “Odkrywają czystą Polskę”

W dniu 25.09.2013 r. uczniowie Gimnazjum w Bilczy wzięli udział w ogólnopolskiej akcji ,,Sprzątania świata”, która w tym roku ruszyła pod hasłem „Odkrywamy czystą Polskę”. Tradycyjnie przydzielono tereny do oczyszczenia ze śmieci: klasy pierwsze z opiekunami udały się na obszar ,,Gołe Górki” oraz las Jawornia, drugoklasiści z wychowawcami porządkowali las Podsukowie i ścieżką ekologiczną doszli aż do leśniczówki, a najstarsi wybrali się do lasu Dąbrowa koło Brzezin. Młodzież zaopatrzona w worki i rękawice pracowała w pocie czoła zważywszy  na to, iż towarzyszyła im piękna, słoneczna pogoda. Czas spędzony na łonie przyrody sprzyjał integracji zespołów klasowych, a wspólna praca okazała się bardzo przyjemna. Uczniowie klas pierwszych na koniec rozpalili ognisko, upiekli kiełbaski i z uśmiechem na twarzy wrócili do szkoły. Na zakończenie grupa trzecioklasistów wzięła udział w konkursach ekologicznych, w których musiała wykazać się nietypową wiedzą, talentem plastycznym, literackim i bogatą wyobraźnią. Dzień zagospodarowany w tak słusznej sprawie uważamy za owocny.