,,IDĄ, IDĄ BAJKI W ŚWIAT W CZARODZIEJSKIEJ SZACIE…”

W ramach akcji “Książka najlepszym przyjacielem dziecka” w listopadzie i grudniu 2018r. bibliotekarz szkolny raz w tygodniu spotykał się z uczniami każdej klasy pierwszej i głośno czytał baśnie, bajki, opowiadania oraz wiersze.

W ramach akcji “Książka najlepszym przyjacielem dziecka” w listopadzie i grudniu 2018r. bibliotekarz szkolny raz w tygodniu spotykał się z uczniami każdej klasy pierwszej i głośno czytał baśnie, bajki, opowiadania oraz wiersze. Dzieci poznały następujące utwory: ,,Jak Wojtek został strażakiem” Czesława Janczarskiego, ,,Nasza mama czarodziejka” – opowiadania Joanny Papuzińskiej np. ,,Jak nasza mama odczarowała wielkoluda”, ,,Jak nasza mama zreperowała księżyc”, ,,Jak nasza mama obroniła statek przed burzą”, ,,Jak nasza mama hodowała potwora”, ,,Jak nasza mama szukała złodzieja”, ,,Jak nasza mama urządziła nam podróż samochodem”, ,,Jak nasza mama ratowała dzwonnicę”, ,,Czar dla mamy”), ,,Kopciuszek”- Charlesa Perraulta, ,,Mój kochany Kotopies”- Beaty Ostrowickiej, ,,Lokomotywa”, ,,Rzepka”, ,,Ptasie radio”- wiersze Juliana Tuwima, ,,Wigilia na dwa łóżka”- Barbary Stenki. Pierwszoklasiści z zapartym tchem słuchali niezwykłych historii bohaterów literackich i z niecierpliwością czekali na kolejne spotkanie.