„Idą, idą bajki w świat w czarodziejskiej szacie…”

W ramach akcji „KSIĄŻKA NAJLEPSZYM PRZYJACIELEM DZIECKA” od 1 grudnia 2017 roku do 31 stycznia 2018 roku bibliotekarz szkolny raz w tygodniu spotykał się z uczniami każdej klasy pierwszej i głośno czytał baśnie, bajki oraz wiersze.

W ramach akcji „KSIĄŻKA NAJLEPSZYM PRZYJACIELEM DZIECKA” od 1 grudnia 2017 roku do 31 stycznia 2018 roku bibliotekarz szkolny raz w tygodniu spotykał się z uczniami każdej klasy pierwszej i głośno czytał baśnie, bajki oraz wiersze. Dzieci poznały następujące utwory: „Straszny potwór”, „Kopciuszek” Ch. Perraulta, „Dziewczynka z zapałkami” H. Ch. Andersena, „Jak Wojtek został strażakiem” Cz. Janczarskiego, „Pilot i ja” A. Bahdaja, „Samolubny olbrzym”, „Czerwony Kapturek” Ch. Perraulta, „Brzydkie kaczątko” H. Ch. Andersena, „Babcia też człowiek” I. Landau, „Lokomotywa”, „Rzepka” i „Ptasie radio” – J. Tuwima. Pierwszoklasiści zawsze z zapartym tchem słuchali niezwykłych historii bohaterów literackich i z niecierpliwością czekali na kolejne spotkania.