Inna lekcja wiedzy o społeczenstwie

We czwartek 5.10. br. naszą szkołę odwiedził pan Marian Buras burmistrz naszej gminy. To już kolejny raz, gdy o funkcjonowaniu samorządu dowiadujemy się u źródeł. Tym razem burmistrz opowiadał o inicjatywach obywatelskich na naszym terenie. Mówił, że między innymi sieć telefoniczna to dzieło obywateli, ale tez takiej działalności zawdzięczamy budowę wodociągów czy chodników. Wszystko jednak musi odbywać się w sposób zorganizowany i wcześniej dobrze zaplanowany. Opowiadał również na pytania uczniów, które w znacznej mierze związane były z nowym projektem, inwestycją w naszej wsi czyli z powstającym Bilcza Parkiem. Mamy nadzieję, że pan burmistrz będzie nas często odwiedzał, bo lekcje takie są bardzo ciekawe i dużo wnoszą do naszego życia.