Jesteśmy czytelnikami szkolnej biblioteki

W naszej bibliotece odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika biblioteki Szkoły Podstawowej im. ks. Piotra Ściegiennego w Bilczy.

Pierwszym punktem uroczystości było zwiedzanie biblioteki szkolnej, podczas którego uczniowie zostali zapoznani z pracą w bibliotece. Poznali oni zasady korzystania z biblioteki oraz korzyści płynące z jej odwiedzania. Kolejnym punktem spotkania było uroczyste złożenie przez pierwszoklasistów przysięgi czytelnika. Uczniowie podeszli do sprawy bardzo poważnie i jak przystało na prawdziwych przyjaciół książki zgodnym chórem wypowiedzieli słowa przysięgi.

Na koniec spotkania nasi „nowi” czytelnicy zostali poddani krótkiemu testowi wiedzy o książce. Na podstawie czytanych przez bibliotekarza rymowanych zagadek zadaniem dzieci było odgadniecie o jakim bohaterze z bajek i baśni jest mowa.

I tu również uczniowie spisali się na medal. Doskonale poradzili sobie z każdą zagadką, dając tym samym dowód na to że książka nie jest im obca i że pomimo tego iż dopiero zaczynają swoją podróż w stronę czytania to już doskonale znają świat baśni, bajek i innych opowiadań.

Ukoronowaniem spotkanie było wręczenie dyplomów dla naszych małych czytelników.