Klasa 2b, 2c i 3b w kinie Helios

30 listopada w ramach projektu edukacyjnego Kino na Temat JUNIOR, uczniowie klasy 2b, 2c i 3b pod opieką pań: Małgorzaty Molendy, Ewy Wach, Zofii Młyńskiej i Aleksandry Machulskiej wyjechali do kina Helios w Kielcach na film pt. „Dziadek do orzechów i cztery królestwa”. Jest to magiczna historia w przepięknej oprawie zrealizowana z ogromnym rozmachem przez Studio Disney. Wszystkie dzieci oglądały film z ciekawością. Miały okazję obejrzeć wiele fantastycznych, często śmiesznych scen, ale były też chwile grozy. Jednak opowieść o walce dobra ze złem skończyła się szczęśliwie.

Dzień ten był pełen niespodzianek. Duże emocje wzbudziły wśród dzieci zabawy z edukatorami Energetycznego Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego, którzy zaprosili uczniów na specjalny pokaz „Magia chemii”. Czy chemia może być magiczna? Czy można uzyskać kolorowe płomienie? W jaki sposób ogrzać się, nie rozpalając ogniska? Odpowiedzi na te pytania uczniowie odnaleźli, oglądając magiczny występ edukatorów ECN, oczywiście podparty solidnymi faktami naukowymi.