Koniec roku szkolnego

• przez
4.5

24 czerwca 2022 r., w piątek odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Dzień, jak zawsze, z niecierpliwością wyczekiwany przede wszystkim przez młodzież. Kolejna grupa po raz ostatni miała okazję odebrać swoje świadectwa i spotkać się z wychowawcami. Wyróżniono nagrodą finansową, przyznawaną rokrocznie przez burmistrza Miasta i Gminy Morawica, pana Mariana Burasa, troje laureatów konkursów: Urszulę Skowrońską, Ignacego Miłochę i Mateusza Wrońskiego. Na zaproszenie burmistrza uroczystość zaszczycili swoją obecnością goście z miast partnerskich. Było mnóstwo gratulacji i ciepłych słów skierowanych do młodzieży naszej szkoły, zarówno od gości, jak i dyrekcji pani Urszuli Wróblewskiej oraz pań z Rady Rodziców.
Kolejnym punktem programu było wręczenie świadectw i wyróżnień uczniom klas IV – VIII. Piękny program poetycko-wokalny dopełnił spotkanie.

Pożegnaliśmy naszego kolegę, Leszka Pałkę, który przeszedł na emeryturę. Z łezką w oku, ale i z ogromnym sentymentem będziemy pamiętać o jego obecności wśród nas.

Młodzież podziękowała i pożegnała wszystkich pedagogów i pracowników szkoły symboliczną różą. Najmłodsi uczniowie swoje świadectwa odebrali w klasach, a po zakończeniu spotkań rozpoczęły się wakacje. Wszystkim życzymy bardzo ciepłych, radosnych i pełnych przygód letnich dni, a młodzieży trafnych wyborów swojej przyszłej drogi edukacji.

Elżbieta Brewińska

Średnia ocena 4.5 / 5. Liczba ocen: 17