Konkurs literacki

Dnia 14 grudnia o godzinie 16.00 w ramach Świętokrzyskiej Jesieni Literackiej, w Samorządowym Centrum Kultury w Morawicy miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu literackiego ogłoszonego przez Związek Literatów – Oddział w Kielcach. Na konkurs literacki adresowany do młodzieży szkół podstawowych i gimnazjów w gminie Morawica napłynęło łącznie 26 zestawów prac literackich. Spośród nich wybrano te najlepsze w trzech kategoriach: poezja, proza i dziennikarstwo. Wśród licznie zgromadzonych na uroczystości pojawili się także uczniowie Gimnazjum im. ks. Piotra Ściegiennego w Bilczy – uczestnicy konkursu. Jury w składzie: Władysława Szproch, przewodnicząca jury, Andrzej Piskulak – poeta, prozaik, dziennikarz oraz Stanisław Nyczaj – poeta, prozaik, eseista oraz wydawca. Przyznało następujące nagrody:

Kategoria: dziennikarstwo

I miejsce – Ewa Raczyńska; godło: „E” – Gimnazjum w Bilczy

Kategoria: poezja

I miejsce – Karol Grzybczak; godło: „Bocian” – Gimnazjum w Bilczy

Wyróżnienie:

Maja Chudzik; godło: „M – graf.” – Gimnazjum w Bilczy

Kategoria: proza

Wyróżnienie:

Maciej Januszek; godło: „Skrzyżowane szable – graf.”- Gimnazjum w Bilczy

Pan Stanisław Nyczaj z dużym podziwem i uznaniem wypowiadał się na temat nadesłanych prac. Warto także przytoczyć słowa pani Władysławy Szproch, która stwierdziła, że: „ W kategorii „poezja” zwróciliśmy uwagę na dwoje autorów…”, „W kategorii gimnazjalistów pierwszymi nagrodami zostały nagrodzone młode dziennikarki, które w sposób profesjonalny przeprowadziły wywiady ze sławnymi ludźmi: pisarzem i muzykiem. Z satysfakcją należy podkreślić ciekawe zestawy pytań dla swoich rozmówców”.

Na zakończenie wręczono nagrody dla najlepszych. Podziękowania złożono również na ręce nauczycieli polonistów, którzy otoczyli fachową opieką uczniów biorących udział w konkursie. Dyrektor Teresa Badowska skierował także podziękowania pod adresem dyrekcji wszystkich szkół, gdzie miło i serdecznie zostali przyjęci pisarze odbywający cykl spotkań z młodzieżą szkolną.