Konkurs „Moje zdrowe śniadanie”

Jak ważne jest zdrowe odżywianie nie trzeba nikogo przekonywać. Zarówno to, co spożywamy, jak również sposób, w jaki zjadamy posiłek, ma decydujące znaczenie dla naszego zdrowia. W obecnych czasach wszyscy posiadamy wiedzę na temat tego co jest zdrowe, a co nam szkodzi. Co powinno znajdować się w naszej codziennej diecie, a czego powinniśmy unikać. Czy jednak tego przestrzegamy?

Drodzy uczniowie!

A czy Wy zwracacie uwagę na to co znajduje się na waszych talerzach? I czy przestrzegacie zasad zdrowego odżywiania się?

Wiadomo, że najważniejszym posiłkiem dnia jest śniadanie, dlatego przygotowaliśmy dla was konkurs, w którym każdy z was będzie miał możliwość zaprezentowania swojego pomysłu na zdrowe śniadanie.

Regulamin konkursu.

Głównym celem konkursu jest:

1. promowanie zdrowego stylu życia wśród uczniów
  2. uświadomienie uczniom wpływu sposobu odżywiania się na nasz organizm i rozwój zarówno fizyczny jak i umysłowy
  3. nabywanie przez uczniów prozdrowotnych przyzwyczajeń i nawyków zdrowego odżywiania się
  4. uświadomienie uczniom, że zdrowy posiłek może być nie tylko zdrowy, ale i smaczny.

Konkurs adresowany jest do uczniów klas I-VIII

Zadaniem uczestników jest samodzielne przyrządzenie zdrowego posiłku według autorskiego przepisu. Przyrządzone śniadanie należy udokumentować w postaci wykonania zdjęć swojego zdrowego i kolorowego śniadania oraz stworzenie do niego przepisu.
Każdy z uczestników może wysłać maksymalnie 3 przepisy na zdrowe śniadanie.

Wszystkie prace konkursowe należy przysłać na adres magdalena.z.biblioteka@gmail.com do dnia 15 marca 2021r.

Wszystkie prace zostaną zamieszczone na stronie internetowej szkoły. Uczniowie, którzy wezmą udział w konkursie otrzymają dodatkowe punkty z zachowania.
Dla autorów najciekawszych prac przewidziane są nagrody rzeczowe.

Życzymy ciekawych pomysłów oraz smacznego!