Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

W dniu 10 czerwca 2019r. już po raz siódmy w Centrum Tradycji i Turystyki Gór Świętokrzyskich w Bielinach odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej “Strawberry Song”, zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Bielinach. Zainteresowanie konkursem było bardzo duże. Wzięło w nim udział prawie 50 solistów z 23 szkół podstawowych z powiatu kieleckiego. Uczestnicy śpiewali głównie w języku angielskim, ale pojawiły się także utwory w języku francuskim, bułgarskim, niemieckim i rosyjskim. Również uczniowie III klas gimnazjum z naszej szkoły: Natalia Toś, Weronika Wach i Slavcho Asenov postanowili zaprezentować i sprawdzić swoje umiejętności wokalno – językowe. Konkurencja była bardzo mocna, jednak Slavcho swoim wykonaniem bułgarskiej piosenki pt. „Pate” zdobył wyróżnienie oraz pochwałę jury za kreatywność, zaangażowanie i ogólne wrażenie występu. Pozostałym uczniom niestety nie udało się zdobyć żadnego miejsca, ale mimo wszystko serdecznie całej trójce gratulujemy odwagi, pasji do śpiewania i życzymy sukcesów w dalszej „karierze” zarówno wokalnej jak i językowej.