Konkurs wokalny

7 grudnia 2019r. odbyły się eliminacje do 26 Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie. Uczniowie naszej szkoły ( Kacper Zaręba, Lena Stefaniec, Tomasz Ochwanowski, Gabriela Kościelecka, Maria Sopel, Lena Wamej, Maksymilian Wilczyński, Nikola Kalwat, Kaja Stęplewska, Wiktor Świercz, Dawid Łapa, Oliwier Pietrzczyk) pod opieką pani Marceliny Rajch-Glonek wzięli udział w tym wydarzeniu. W szranki konkursu stanęło 130 wokalistów i zespołów. Wykonawcy „ Przybieżeli do Betlejem” i „Kolędy od Policjantów” ( tekst Anny Zielińskiej -Brudek, muz. Romualda Lipko) wystąpili jako pierwsi. Mimo małych problemów technicznych udało im się pięknie zaśpiewać. Ich występ spodobał się jurorom na tyle, że dzieci wywalczyły awans do kolejnego etapu. Gala finałowa odbędzie się 28 XII. 2019r. w kościele pw. Antoniego z Padwy w Kielcach, na którą serdecznie zapraszają uczestnicy konkursu.