Królewna Śnieżka w gimnazjum

W piątek – 7 marca – na najmłodszych uczniów szkoły podstawowej z klas 0, I i II oraz przedszkolaków czekała niespodzianka. Młodzi aktorzy z Koła Teatralnego przygotowali dla swoich kolegów i koleżanek przedstawienie pt. ,,Królewna Śnieżka”. Na spektakl została również zaproszona pani dyrektor Urszula Wróblewska oraz panie wicedyrektor – Maria Sarnat i Marzena Pucińska. Gimnazjaliści świetnie poradzili sobie z wystawieniem tej znanej i lubianej przez maluchów baśni. Tytułową rolą Śnieżki zachwyciła młodych widzów Adrianna Wrona, a w księcia znakomicie wcielił się Bartosz Zawadzki. Agnieszka Gil świetnie zagrała rolę złej królowej, Katarzyna Świt wystąpiła jako czarownica, rolę myśliwego wykreował Karol Grzybczak, a wrażliwego wróbelka zagrał Jakub Gola. Krasnoludkami byli Artur Kubicki, Iga Sornat, Anna Szewczyk, Kinga Janaszek, Kamila Janaszek oraz Bernadetta Pacyga. W role narratorów wcielili się Kinga Rozpara i Maciej Wójcik. Piękna scenografia, kostiumy oraz oprawa muzyczna podkreślały nastrój kolejnych scen baśni. Pani dyrektor Urszula Wróblewska podziękowała młodym artystom i opiekunkom Koła Teatralnego – p. Martynie Kaszni i p. Irenie Zawadzkiej za piękny spektakl. Młodzi aktorzy zostali nagrodzeni przez widzów gromkimi brawami. Po inscenizacji maluchy z ogromną radością pozowały do pamiątkowych zdjęć ze starszymi kolegami i koleżankami.