Lekcja historii w Nowej Słupi

01.10.br. uczniowie klasy IIa i IIb brali udział w pokazach i warsztatach edukacyjnych ph: „Świętokrzyskie tradycje”. Warsztaty odbyły się na terenie Centrum Kulturowo – Archeologicznego w Nowej Słupi. Dzieci przeniosły się w realia okresu wpływów rzymskich na naszych terenach. Uczniowie nie byli tylko słuchaczami czy obserwatorami lecz samodzielnie mogli lepić z gliny, wykuwać ozdoby i narzędzia, tkać krajki, strzelać z łuku, przymierzać uzbrojenie legionistów rzymskich. Dzieci z zaciekawieniem słuchały prelekcji dotyczących pokazów i eksperymentów prowadzonych na poszczególnych stanowiskach.

Na zakończenie odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek. Gorące podziękowania składamy Pani Ewie Turas za pomoc w przygotowaniu wycieczki.