Lekcja samorządności dla gimnazjalistów

Uczniowie klas II naszego gimnazjum brali udział w sesji rady miasta i gminy w Morawicy w dn.30.03. Była to dla nich kolejna lekcja wiedzy o społeczeństwie, na której zapoznani zostali z pracą burmistrza i radnych. Na sesji podjęte zostały ważne decyzje. Uczniowie dowiedzieli się, że w Bilczy powstanie Bilcza Park oraz że dziewczęta z rocznika 2004 będą objęte szczepieniem przeciwko wirusowi HPV, który może wywołać raka szyjki macicy. Podjęto również uchwałę w sprawie przyjęcia programu „Karta Mieszkańca” a także w sprawie opieki nad bezdomnymi zwierzętami oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie naszej gminy.