Lekcja zdrowia

• przez

W ramach naszych inicjatyw promujących zdrowy styl życia, 30 listopada zorganizowane zostały warsztaty w szkole „Lekcja zdrowia: Jaki wpływ ma zdrowe odżywianie na nasze zdrowie?”. Zajęcia dla uczniów klas siódmych przeprowadziły studentki dietetyki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Podczas tej lekcji w interaktywnych prezentacjach omówione zostały podstawowe zasady żywieniowe. Uczestnicy wspólnie analizowali piramidę żywieniową, omawiali różnice w składach produktów oraz zastanawiali się nas znaczeniem minerałów dla zdrowia człowieka. Przez praktyczne ćwiczenia uczniowie włączyli się do świadomych decyzji żywieniowych, promując jednocześnie te działania jako element codziennego życia.

Wierzymy, że inwestowanie w zdrowy styl życia przyniesie korzyści nie tylko teraz, ale także w przyszłości.

Edyta Wierzbicka