Mały Mistrz rok szkolny 2016/2017

maly mistrz mini

Wojewódzki Szkolny Związek sportowy w Kielcach po raz kolejny został Operatorem Wojewódzkim programu „MAŁY MISTRZ” w 2016 roku.

Informujemy, że Ministerstwo Sportu i Turystyki w Warszawie oraz Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego przyznały środki finansowe Wojewódzkiemu Szkolnemu Związkowi Sportowemu w Kielcach na realizację programu “MAŁY MISTRZ” w 2016 roku, którego uczestnikami są uczniowie klas pierwszych ze szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego. W projekcie uczestniczyć będzie około 500 dzieci z 30 szkół podstawowych, które zostały zakwalifikowane do programu od 1 września 2016 r.

Główną ideą Projektu jest zachęcenie uczniów klas I-III szkół podstawowych do zdobywania nowych umiejętności ruchowych oraz podnoszenia sprawności fizycznej, kształtowania odpowiednich nawyków i postaw, w tym zwłaszcza dotyczących zdrowego stylu życia, a także podniesienia atrakcyjności zajęć, wzmocnienie roli nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej i nauczyciela wychowania fizycznego. Projekt, który ma się przyczynić do zwiększenia zainteresowania kulturą fizyczną wśród najmłodszych oraz ich rodziców
i opiekunów.

Chcielibyśmy podkreślić znaczenie nowych pomysłów programu “MAŁY MISTRZ”, które powinny pomóc szkołom, nauczycielom edukacji wczesnoszkolnej i wychowania fizycznego, ale przede wszystkim najmłodszym w przeprowadzeniu i uczestnictwie w jak najciekawszych, dostosowanych do nowej podstawy programowej, zajęciach przygotowujących do całożyciowej troski o zdrowie i tężyznę fizyczną.

W naszej szkole w projekcie „Mały Mistrz” bierze udział klasa 1 a. Zajęcia prowadzi pan Maciej Ściga. Odbywają się one raz w tygodniu w każdy czwartek od 11: 30 do 12:20.

maly mistrz mini

Program „Mały Mistrz” finansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego

Mamy nadzieję, że zajęcia sportowe zachęcą najmłodszych uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego do zdobywania nowych umiejętności ruchowych, podnoszenia sprawności fizycznej i do kształtowania odpowiednich nawyków i postaw , zwłaszcza tych dotyczących zdrowego stylu życia.

Sprawozdanie z realizacji programu Mały Mistrz 2016/2017
w Szkole Podstawowej im. ks. Piotra Ściegiennego w Bilczy.

Nasza szkoła przystąpiła do projektu sportowego „Mały Mistrz” w bieżącym roku szkolnym 2016/2017. W ramach programu otrzymaliśmy sprzęt sportowy, podręcznik, paszporty i naklejki do poszczególnych sprawności. Do projektu przystąpili uczniowie klasy I a z wychowawczynią Dorotą Parzniewską i nauczycielem wychowania fizycznego p. Maciejem Ścigą. W ciągu całego roku dzieci zdobywały różne sprawności.

Dzieci bardzo chętnie uczęszczały na zajęcia prowadzone przez pana Maćka. Podejmowali się wyznaczonych zadań, aby otrzymać nową sprawność. Nasze „Pierwszaki” wzięli udział w zawodach „Kielecka dycha”. „Kielecka Dycha” to najstarszy bieg w Kielcach. Impreza jest organizowana raz w roku przez grupę miłośników biegania, przy pomocy głównego organizatora czyli kieleckiego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Celem imprezy jest promowanie zdrowego i aktywnego stylu życia wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Nasi uczniowie mieli do pokonania 400 m- jedno całe okrążenie- co dla najmłodszych dzieci nie było łatwe. Wszyscy dali radę! W ten sposób zdobyli pierwszą odznakę –LEKKOATLETA.

Uczniowie zdobyli już sprawność piłkarza. Uczestniczyli w Gminnym Turnieju Gier i Zabaw. Zdobyli sprawność pływaka- wodnika. Zajęcia na basenie odbywają się dwa razy w tygodniu. Dzieci uczą się pływać pod czujnym okiem instruktorów. Mają do dyspozycji deski, makarony i inne przybory. W klasie są już uczniowie, którzy pływają na dużym basenie i biorą udział w zawodach pływackich. Otrzymali również sprawność tancerza, piłkarza.

Po otrzymaniu każdej sprawności uczniowie z wielką dumą wklejają je o swoich legitymacji.

Dorota Parzniewska i Maciej Śiga