Maraton matematyczny w języku angielskim

Maraton matematyczny w języku angielskim odbył się 1 marca w VI Liceum Ogólnokształcącym imienia Juliusza Słowackiego w Kielcach. Zgłosiło się do niego 120 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów z całego województwa świętokrzyskiego. W tym roku uczniowie zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe – klasy ósme szkół podstawowych i trzecie klasy gimnazjalne. Każda z trzyosobowych drużyn musiała rozwiązać matematyczne zadania testowe w języku angielskim. Naszą Szkołę reprezentowało 9 uczniów: Alicja Owczarczyk, Małgorzata Kania, Filip Szmal, Slavcho Asenov, Mateusz Wójcik, Radosław Gil, Dawid Musiał, Gabriel opatowski oraz Wiktor Woźniak. Konkurs swoim patronatem objął świętokrzyski kurator oświaty.